Ocelové jednokřídlé a dvoukřídlé kazetové dveře

Ocelové dveře jsou vyrobeny ze speciálních profilů s dvojitým gumovým těsněním proti prachu, hluku a úniku tepla. Jsou určeny zejména do interiérů. Mohou být použity i v obvodových pláštích budov, kde není vysoký nárok na tepelnou izolaci. Dveře se vyznačují vysokou odolností při provozu, mají výborné mechanické vlastnosti. Aretace pasivního křídla u dvoukřídlých dveří je dvoubodou mechanickou zástrčí, nebo pákovou rozvorou „BASCULES“. U velkých rozměrů vrat lze vložit průchozí dveře menšího rozměru.

Dveře mají značku CE
Celková tloušťka dveří: 50 mm
Tepelná prostupnost: U=2,5 W/m²K

Rozměr: rozměrová řada standardní, nebo dle potřeby, výrobek lze přizpůsobit velikosti stavebního otvoru dle požadavků bez cenového navýšení.
Povrchová úprava: nástřik dle RAL systém TIKKURILA
Výbava a doplňky: dveřní zavírače, dveřní stavěče – aretace, panikové zámky, panikové hrazdy,
elektro zámky, bezpečnostní kování, žaluzie, olověná výplň bránící prostupu
RTG a radiačního záření

Jednokřídlé provedení

Dvoukřídlé provedení

Dveře s PB vložkou

Jednokřídlé kazetové dveře tl. 50 mm – řezy

Dvoukřídlé kazetové dveře tl. 50 mm – řezy

L

T

Z

Kotveno středem profilu pomocí hmoždiny.

Kotveno přes pomocný profil pomocí hmoždiny.

Kotveno přes pomocný profil pomocí hmoždiny.

Kotveno přes pomocný profil pomocí hmoždiny.

Do ocelových konstrukcí jsou zárubně kotveny pomocí šroubů TEX středem profilu, nebo přes pomocný profil v případě umístění dveří do úrovně fasádního opláštění.

Prahové spojky

Prahová spojka 40/20 umístěna min. 30 mm pod úroveň čisté podlahy. Dveřní křídlo lze doplnit o dveřní kartáč pro dotěsnění k čisté podlaze.

Prahová spojka 40/20 umístěna horní hranou v úrovni čisté podlahy. Dveřní křídlo lze doplnit o dveřní kartáč pro dotěsnění k čisté podlaze. 

Prahová spojka 40/20 umístěna horní hranou v úrovni čisté podlahy. Dveřní křídlo je na spodní hraně vyrobeno z „T“ profilu a těsní k prahové spojce. Úroveň podlahy ve směru otevírání dveřního křídla musí být min. o 20 mm níže než úroveň čisté podlahy. 

Prahová spojka 40/20 umístěna na čisté podlaze. Dveřní křídlo je na spodní hraně vyrobeno z „T“ profilu a těsní k prahové spojce. 
Prahová spojka má výšku 20 mm. 

Prahová spojka 40/20 umístěna na čisté podlaze. 
Prahová spojka má výšku 20 mm. Dveřní křídlo lze doplnit dveřním kartáčem.

Prahová spojka 40/10 umístěna na čisté podlaze. Prahová spojka má výšku 10 mm. Dveřní křídlo lze doplnit o dveřní kartáč pro dotěsnění k čisté podlaze. 

Provedení bez prahové spojky. Toto řešení je vhodné pro vnitřní prostory. Nelze použít u protipožárních dveří. Dveřní křídlo lze doplnit o dveřní kartáč pro dotěsnění k čisté podlaze. 

Padací práh. Po zavření dveří dosedne práh na podlahu. 

Pro venkovní použití doporučujeme nerezový přechodový práh o výšce 20 mm. Dveře jsou v tomto provedení zkoušeny na zatékavost. Výška prahu 20 mm splňuje podmínky pro únikové cesty. 

Stavební příprava

Při přípravě stavebního otvoru (STO) pro ocelové dveře je nutné počítat s šířkou zárubně a montážní vůlí, aby byl dodržen požadovaný čistý průchod. Rozměr zárubně je pro jednokřídlé i dvoukřídlé dveře stejný. Základní šíře profilu je 70 mm. Montážní vůle je 15 mm.

Příklad výpočtu šířky STO:
Požadovaná průchozí šířka X = 1000 mm.
1000+70+70 = 1140 +15+15 = 1170 mm
Výrobní šíře dveří je 1140 mm.
Šíře stavebního otvoru je 1170 mm.

Příklad výpočtu výšky STO:
Požadovaná průchozí výška Y = 2000 mm
2000+70 = 2070 + 15 = 2085 mm
Výrobní výška dveří je 2070 mm.
Výška stavebního otvoru je 2085 mm.

Montážní mezera je vyplněna montážní pěnou, nebo izolačním materiálem dle typu dveří.

 

Dveře je možné montovat do hrubého i čistého stavebního otvoru. Součástí montáže je i lištování spáry mezi dveřní zárubní a ostěním. V případě potřeby lze přes lištu aplikovat omítku, nebo sádrokarton.