Ocelové jednokřídlé a dvoukřídlé bezpečnostní dveře třída RC3

Ocelové dveře jsou vyrobeny ze speciálních dveřních profilů s dvojitým gumovým těsněním proti prachu, hluku a průvanu. Jsou určeny do interiéru i exteriéru. Dveře se vyznačují vysokou odolností při provozu, mají výborné mechanické vlastnosti. Jsou zkoušeny a certifikovány v České republice, dle platných norem a předpisů. Dveře jsou standardně osazeny tříbodovými zámky a kolíky proti vysazení, bezpečnostní třída RC3. Aretace pasivního křídla u dvoukřídlých dveří je dvoubodou zástrčí. Dveře lze vyrobit plné kazetové, prosklené, s částečnou větrací žaluzií, nebo celožaluziové při zachování bezpečnostní třídy RC3. U plných a žaluziových dveří lze dveře osadit panikovým kováním.

Celková tloušťka dveří: 75 mm
Tepelná prostupnost: U=1,5 W/m²K
Povrchová úprava: nástřik polyuretanem dle RAL, systém TIKKURILA

Jednokřídlé bezpečnostní dveře třída RC3

Rozměrová řada standardní, nebo dle potřeby, výrobek lze přizpůsobit velikosti stavebního otvoru dle požadavků. Maximální rozměr zárubně 1370 x 2420 mm.

Dvoukřídlé bezpečnostní dveře třída RC3

Rozměrová řada standardní, nebo dle potřeby, výrobek lze přizpůsobit velikosti stavebního otvoru dle požadavků. Maximální rozměr zárubně 2950×3250 mm. Zvětšení rozměrů je možné po technické konzultaci provedení.

ŘEZY

Jednokřídlé bezpečnostní dveře třída RC3

Dvoukřídlé bezpečnostní dveře třída RC3

Typy zárubní

Pro požární dveře pouze zárubeň L.
Pro jednokřídlé a dvoukřídlé dveře jsou zárubně shodné.

Detail montážní spáry šíře 15 mm

Příklady kotvení zárubní do zdiva

Zárubeň kotvena do zdiva na střed špalety. Zárubeň je vždy kotvena středem profilu. Montážní spára olištována profilem L.

Zárubeň kotvena do zdiva ke kraji špalety. Zárubeň je kotvena středem profilu a přes pomocný profil. Montážní spára olištována profilem L Min. tloušťka zdiva 200 mm o objemové hmotnosti YTONG nebo vyšší.
Do oceli je zárubeň kotvena středem profilu. Montážní spára olištována profilem L.

Prahové spojky

Prahová spojka 40/20 umístěna min. 30 mm pod úroveň čisté podlahy. Dveřní křídlo lze doplnit o dveřní kartáč pro dotěsnění k čisté podlaze. Toto řešení je vhodné do provozů s využitím manipulační techniky.

Prahová spojka 40/20 umístěna horní hranou v úrovni čisté podlahy. Dveřní křídlo lze doplnit o dveřní kartáč pro dotěsnění k čisté podlaze. Toto řešení je vhodné do provozů s využitím manipulační techniky.

Prahová spojka 40/20 umístěna horní hranou v úrovni čisté podlahy. Dveřní křídlo je na spodní hraně vyrobeno z „T“ profilu a těsní k prahové spojce.
Úroveň podlahy ve směru otevírání dveřního křídla musí být min. o 20 mm.

Prahová spojka 40/20 umístěna na čisté podlaze. Dveřní křídlo je na spodní hraně vyrobeno z „T“ profilu a těsní prahové spojce.
Prahová spojka je 20 mm nad úrovní podlahy.

Prahová spojka 40/20 umístěna na čisté podlaze.
Prahová spojka je 20 mm nad úrovní podlahy, toto řešení je vhodné pro prostory s možností úniku kapalin.
Prahová spojka tvoří zábranu ve výšce 20 mm.

Prahová spojka 40/10 umístěna na čisté podlaze.
Dveřní křídlo lze doplnit o dveřní kartáč pro dotěsnění k čisté podlaze.

Stavební příprava

Při přípravě stavebního otvoru (STO) pro ocelové dveře je nutné počítat s šířkou zárubně a montážní vůlí, aby byl dodržen požadovaný čistý průchod. Rozměr zárubně je pro jednokřídlé i dvoukřídlé dveře stejný. Základní šíře profilu je 70 mm. Montážní vůle je 15 mm.

Příklad výpočtu šířky STO:
Požadovaná průchozí šířka X = 1000 mm.
1000+70+70 = 1140 +15+15 = 1170 mm
Výrobní šíře dveří je 1140 mm.
Šíře stavebního otvoru je 1170 mm.

Příklad výpočtu výšky STO:
Požadovaná průchozí výška Y = 2000 mm
2000+70 = 2070 + 15 = 2085 mm
Výrobní výška dveří je 2070 mm.
Výška stavebního otvoru je 2085 mm.

Montážní mezera je vyplněna montážní pěnou, nebo izolačním materiálem dle typu dveří.

Dveře je možné montovat do hrubého i čistého stavebního otvoru. Součástí montáže je i lištování spáry mezi dveřní zárubní a ostěním. V případě potřeby lze přes lištu aplikovat omítku, nebo sádrokarton.

Dveře je možné montovat do hrubého i čistého stavebního otvoru. Součástí montáže je i lištování spáry mezi dveřní zárubní a ostěním. V případě potřeby lze přes lištu aplikovat omítku, nebo sádrokarton.